Nötr Sıvı Conta Nedir? Ne İşe Yarar? Uygulama Alanları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Nötr Sıvı Conta Nedir? Ne İşe Yarar?

Sıvı contalar, araçlarda kullanımı çok olan, yüksek sıcaklıkta içinde yağ ve benzeri sıvı ile çalışan parçaların birleşim noktalarında kullanılır. Mevcut bozulmuş conta üzerinde de uygulanabilir.

ASPart - Nötr Sıvı Contayı 2 çeşit olarak temin etmeniz mümkündür. Eski tip sıvı contalara ek olarak yeni nesil ASPart otomatik sıvı contayı da denemenizi tavsiye ederiz. Otomatik sıvı conta eski tip sıvı contalara karşın sıkma işlemini istenilen yüzeye daha rahat ve pratik bir şekilde uygulamanızı sağlar. Tüm contalanması gereken yüzeyler ve korozyon boşluklarının doldurulup sızdırmazlığın temini için ayrıca parça montaj bileşimlerinde hızlı kürleşen tek bileşenli bir malzemedir.

Nötr Sıvı Conta Uygulama Alanları Nelerdir?

ASPart Nötr Sıvı Conta tüm motorların conta alanlarında, doğrudan ve kritik contalamalarda diğer contalara yardımcı olarak desteklemek amaçlı kullanılır. Vites, dişli kutuları ve aktarma organlarında örneğin şanzuman, tüm yerli ve ithal Avrupa, Amerikan ve Uzak Doğu araçlarında sızdırmazlığı garantilemek için kullanılır. ASPart nötr sıvı conta daimi elastik olup titreşimlere dayanaklıdır.

 

Nötr Sıvı Conta Nasıl Kullanılır?

Uygulama yapılacak yüzeyi toz, yağ, kir ve eski conta kalıntılarından temizleyiniz. Uygulama yapılacak yüzeyin temiz olması çok önemlidir.Sıvı contayı tek yüzeye uygulayıp, 5-10 dk bekleyip parçaları birleştirebilirsiniz. Küçük conta yüzeyleri için gerektiğinde bekleme yapılmadan parçaları birleştirebilirsiniz.

ASPart Nötr Sıvı Conta

-60 ile + 300 derece ( Ani şok termal toleransa sahip) dizel, petrol ve akaryakıtlara, yağlara, deniz suyuna, gaz, buhara, güneşin ultraviyole etkilerine ve ozona karşı yüksek dayanım gücüne sahip olan ASPart nötr sıvı contayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş