Motor Dış Temizleyici Nedir? Ne İşe Yarar? Uygulama Alanları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Motor Dış Temizleyici Nedir?

Motor bakımı, araç kullanıcılarının uğraştırıcı ve maliyetli olduğunu düşündüğü bir hizmettir. Bu sebeple çoğu kez göz ardı edilir. Fakat motorda meydana gelecek herhangi bir arıza size daha uğraştırıcı ve maliyetli bir geri dönüş yapabilir. Bu sebeplele aracınızın kontrollerini ve bakımını zamanında yapmanızı tavsiye ederiz.

 ASPart Motor dış temizleyicisi otomobil, kamyon, iş makinaları, deniz araçları, motosikletler jeneratörler de dahil olmak üzere birçok alanda motor, şanzıman, diferansiyel ile diğer parçalardaki yağ, kir, karbon kalıntıları ve gres atıklarını temizlemek için kolay kullanımlı çok etkili özel bir temizleme spreyidir.

Motor Dış Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Motorunuz soğuk ise ön ısıtma için aracınızı 2 dakika kadar çalıştırıp, durdurunuz.  Uygulamadan önce distribütör ve ateşleme sistemini nem ve ıslanmaktan korumak için uygun bir naylon ile kapatınız. Kullanmadan önce tüpü çalkalayınız ve kullanacağınız yüzeye 25-30 cm uzaklıktan püskürtünüz. Ürünün kirlere iyice nüfus etmesi ve kirlerin yumuşayarak çözülmesi için 5-10 dakika bekleyiniz. Son olarak tazikli su ile durulama yapınız. Durulama sonrası kurumanın tamamlanması için önce koruma naylonlarını çıkartıp, motoru hemen çalıştırarak 5-10 dakika kurumasını bekleyiniz.

Hem profesyonel hem de kişisel kullanımlar için uygun olan,  solvet içermediği için lastik ve plastik aksamlara zarar vermeyen, ASPart motor dış temizleyicisini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş